Google Maps radars: kā to aktivizēt
Līdz ar vasaras iestāšanos, kad cilvēki arvien biežāk dodas vienas dienas izbraucienos un brīvdienu ceļojumos, autovadītāji bieži tiek pakļauti fotoradaru pārbaudēm. Cilvēki biežāk izmanto nepazīstamus ceļus un nezina, kur atrodas stacionārie fotoradari. Visās valstīs tiek izmantoti arī pārvietojamie fotoradari. Dažādas lietotnes ļauj uzzināt, kur tie atrodas. Ja vēlaties izvairīties no papildu programmu instalēšanas viedtālrunī, ziniet, ka automašīnā uzstādītajā GPS navigatorā varat instalēt Google Maps, un tas jūs brīdinās par ātruma kontroles kamerām.
Kopš 2008. gada lietotne Google Maps tiek regulāri izmantota viedtālruņos kā GPS braukšanas laikā. Tajā trūka tikai spidometra, kas jau ir integrēts līdzīgās lietotnēs, tādās kā Waze, kas arī pieder Google. 2019. gada jūnijā arī Google sāka ieviest šo jauno funkciju vairākās valstīs. Šobrīd vienā un tajā pašā saskarnē tiek nodrošinātas vairākas informatīvās sadaļas: gan navigācijas dati, gan transportlīdzekļa ātrums.
Tagad Google Maps lietotne var mūs informēt par fotoradaru atrašanās vietu pat vēl pirms maršruta uzsākšanas. Mobilā lietotne iet pat tik tālu, ka brīdina mūs pirms fotoradara darbības zonas šķērsošanas uz ceļa.
Šī funkcija ir ieviesta jau 40 valstīs, tostarp Spānijā, Portugālē un ASV. Google Maps ne vien uzrādīs ātruma kontroles kameras; tuvojoties tām, jūs arī saņemsiet brīdinājumu ar aicinājumu samazināt ātrumu.
Google Maps ātruma kontroles kameru brīdinājumi ir funkcija, ko daudzi jau nepacietīgi gaidīja, un nu beidzot tā ir ieviesta arī mūsu iOS un Android viedtālruņos.
Google klusi ievieš šo jauno funkciju savā Google Maps kartēšanas lietotnē, kas ļaus mums uzzināt stacionāro un pārvietojamo fotoradaru atrašanās vietas. Lasiet tālāk, lai uzzinātu visu nepieciešamo par Google Maps ātruma kontroles kamerām Latvijā.
GOOGLE MAPS ĀTRUMA KONTROLES KAMERAS EFEKTĪVI SAMAZINA BRAUKŠANAS ĀTRUMU UN CEĻU SATIKSMES NEGADĪJUMUS
Dažiem šķiet, ka fotoradari ir tiesībsargājošo institūciju pielietota taktika, lai pelnītu naudu, taču, galvenokārt, tie ir paredzēti ceļu satiksmes negadījumu samazināšanai.
Fotoradari netiek izvietoti maznozīmīgās vietās. Gluži pretēji, tie tiek izvietoti bēdīgi slavenās, bīstamās vietās, kur gadās smagi satiksmes negadījumi.
Uzrādot fotoradaru atrašanās vietas, Google Maps vēlas mūs pamudināt samazināt ātrumu, tādējādi samazinot satiksmes negadījumu risku un ļaujot izvairīties no sodiem par braukšanas ātruma pārsniegšanu.
Plānojot mūsu maršrutu, Google Maps šobrīd uzrāda fotoradaru atrašanās vietas un pat sniedz balss brīdinājumus, tuvojoties fotoradaram.
KĀ GOOGLE MAPS IESLĒGT ĀTRUMA KONTROLES KAMERU BRĪDINĀJUMUS
Lai aktivizētu Google Maps spidometru:
- Atveriet lietotni Google Maps
- Noklikšķiniet uz izvēlnes ikonas augšējā kreisajā stūrī
- Dodieties uz „Iestatījumi“
- Noklikšķiniet uz „Pārlūkošanas iestatījumi“
- Ritiniet uz leju, līdz ieraudzīsiet „Braukšanas maršruta izvēles“
- Aktivizējiet spidometru: kad spidometrs ir aktīvs, poga tiek parādīta zilā krāsā.
KĀ IZMANTOT GOOGLE MAPS ĀTRUMA KONTROLES KAMERAS?
Atverot Google Maps lietotni, tās kartē netiek piedāvāta nekāda cita satiksmes informācija, kā vien apmeklējamās vietas (restorāni, degvielas uzpildes stacijas utt.).
Google Maps navigācijas sistēmā pēc noklusējuma ir iekļauts brīdinājums par ātruma kontroles kamerām. Tādēļ atliek vien ievadīt maršrutu, pa kuru vēlaties braukt, un tiks norādīti jūsu ceļā esošie fotoradari, kā arī iespējamie satiksmes negadījumi.
Noklikšķinot uz kāda no uzrādītajiem fotoradariem, tiks atvērts informatīvais logs, kurā būs norādīts fotoradara veids — pārvietojamais, stacionārais vai sektora fotoradars — un pēdējie atjauninājumi par tā klātbūtni.
Stacionārie fotoradari tiek parādīti dzeltenā krāsā, savukārt pārvietojamie — zilā krāsā.
Pēc palaišanas Google Maps ne vien reģistrē transportlīdzekļa braukšanas ātrumu reāllaikā, bet arī parāda fotoradarus navigācijas režīmā un sniedz brīdinājumu, tuvojoties katram no tiem. Turklāt, ja balss navigācija ir atspējota, pārlūkprogramma informē jūs, izmantojot attēlu.
Uzsākot jaunu maršrutu, automātiski tiks parādīts Google Maps spidometrs. Tas tiek parādīts ekrāna apakšējā kreisajā stūrī un informē lietotāju, ja tiek pārsniegts atļautais ātrums.
Ja Google Maps nav redzams spidometrs, lietotne var būt novecojusi, tāpēc, lai izmantotu jaunākās versijas priekšrocības, var būt nepieciešams noklikšķināt uz viedtālruņa lietotņu veikala un veikt atjaunināšanu.
KUR PARASTI ATRODAS PĀRVIETOJAMIE FOTORADARI?
Šeit uzskaitītas dažas no vietām, kurās atrodami pārvietojamie fotoradari:
- Fotoradari uz lielceļiem vai divjoslu ceļiem: parasti tie tiek izvietoti ceļa posmos, kur transportlīdzekļi mēdz pārvietoties ātrāk, nekā paredzēts. Izplatītākās vietas, kur tiek izvietoti pārvietojamie fotoradari: ļoti tuvu izbraukšanas vietām no pilsētām, aptuveni 10 kilometru attālumā.
- Radars braukšanas ātruma zonas maiņai: pastāv noteiktas zonas, kurās ir paredzēta braukšanas ātruma maiņa, piemēram, no 30 uz 50 km/h un atpakaļ. Tās ir ideālas vietas pārvietojamo fotoradaru izvietošanai, kas spēj atpazīt autovadītājus, kuri neievēro braukšanas ātruma ierobežojumus un turpina braukt ar iepriekšējo ātrumu.
- Fotoradari uz tiltiem: tilti ir vietas, kur ātrums parasti tiek samazināts. Tie parasti ir atrodami ceļu posmos pie iebraukšanas lielākajās pilsētās.
- Automaģistrāļu krustojumi: automaģistrāļu krustojumos, pārbraucot no vienas automaģistrāles uz otru, atļautais braukšanas ātrums mēdz mainīties. Jāņem vērā, ka tajos nedrīkst braukt ar nemainīgu ātrumu, tādēļ tā ir lieliska vieta pārvietojamo fotoradaru uzstādīšanai.
KĀ GOOGLE MAPS IZSLĒGT ĀTRUMA KONTROLES KAMERAS
Šobrīd šo funkciju nav iespējams atspējot, tādēļ, dodoties ceļojumā, pārbaudiet tās valsts likumdošanu, kuras robežu šķērsojat. Lielbritānijā tā ir atļauta, taču dažās citās Eiropas valstīs — nē.
Secinājumi
Vispārīgs ieteikums: vienmēr ievērojiet transportlīdzekļa braukšanas ātruma ierobežojumus ne vien jūsu, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošībai. Fotoradaru brīdinājumi ir tam lieliski piemēroti, taču vienmēr centieties koncentrēties uz pēc iespējas drošāku braukšanu, ievērojot Ceļu satiksmes noteikumus.
TOP produktai šia tema: