Autodaļas sadaļa Filtrs

Filtrs rezerves daļas - visa svarīgākā informācija par darbības metodi, montāžu, diagnostiku un kalpošanas laiku
Filtrus izmanto, lai attīrītu transportlīdzekļa darba vidi no dažādiem piemaisījumiem, kas var iekļūt sistēmā gan no ārpuses, gan no iekšpuses kustīgu detaļu nodiluma dēļ, piemēram, sūkņu vai kompresoru. Papildus tam ir filtrējošie elementi, kas spēj absorbēt mitrumu un gāzes.
Filtra uzbūve
Vairums komplektējošo daļu sastāv no korpusa un filtrējošā elementa. Pēdējais ir izgatavots no īpaši plisēta papīra, filca vai sintētiskas šķiedras. Šiem materiāliem ir poraina struktūra, tādēļ tie var izlaist cauri gaisu vai šķidrumus, uztverot daļiņas, kas ir lielākas par to porām. Dažu izstrādājumu konstrukcija ietver metālisku sietu, kas aizsargā filtrējošo elementu no deformācijas.
Turklāt katram filtra veidam ir raksturīgas vairākas iezīmes. Piemēram, gaisa filtrus var aprīkot ar sava veida darbratu, kas paredzēts īpaši piesārņota gaisa priekšattīrīšanai. Eļļas filtri ir aprīkoti ar pārplūdes un pretspiediena vārstiem, kas nodrošina savlaicīgu un nepārtrauktu eļļošanas materiāla plūsmu uz dzinēju. Salona gaisa filtriem bieži ir papildu aktīvās ogles slānis, kas absorbē gāzes. Degvielas filtri var tikt aprīkoti ar speciālu kameru, lai savāktu atdalīto ūdeni, savukārt gaisa kondicionēšanas sistēmās izmantotajos filtros ir speciāls materiāls, kas absorbē mitrumu.
Ekspluatācijas padomi
- Jums vienmēr vajadzētu izvēlēties izstrādājumus, kas atbilst jūsu transportlīdzekļa specifikācijām. Nesaderīgas detaļas būs neefektīvas, un tās var arī ātrāk sabojāties.
- Izmantojiet augsti kvalitatīvus auto tehniskos šķidrumus. Piemaisījumi, kas atrodas zemas kvalitātes degvielā, un nepiemērotu eļļas piedevu izmantošana izraisa ātrāku filtrēšanas elementu aizsērēšanu.
- Izvairieties no dzinēja un pārnesumkārbas pārkaršanas. Augstas temperatūras noārda eļļu un palielina kvēpu veidošanos un piesārņotāju uzkrāšanos sistēmā.
- Uzstādot jaunus eļļas, degvielas vai hidrauliskos filtrus, vienmēr jānomaina arī atbilstošais šķidrums. Piesārņotāji, kas atrodas vecajos tehniskajos šķidrumos, izraisīs priekšlaicīgu nesen uzstādīto komplektējošo daļu atteici. Atbilstošās sistēmas ir ieteicams skalot, izmantojot šim nolūkam paredzētos ķīmiskos līdzekļus.
Darbības traucējumu pazīmes
Samazināta atbilstošo sistēmu efektivitāte var liecināt par komplektējošo daļu bojājumiem. Piemēram, aizsērējuši filtrējošie elementi gaisa ieplūdes un degvielas padeves sistēmās pasliktina degvielas un gaisa maisījuma veidošanos, ko papildina samazināta dzinēja jauda, palielināts degvielas patēriņš un traucēta transportlīdzekļa dinamika. Dažos gadījumos notiek aizdedzes izlaišana. Ja salona gaisa filtra caurlaides spēja ir ierobežota, jūs varat pamanīt putekļu uzkrāšanos uz mērinstrumentu paneļa, aizsvīdušus stiklus mitrā laikā un samazinātu sildītāja un gaisa kondicionētāja veiktspēju. Dažreiz automašīnas iekšienē ir nepatīkama smaka. Aizsērējis eļļas filtrs parasti neuzrāda pamanāmus pazīmes, jo tas ir aprīkots ar pārplūdes vārstu. No otras puses, ir viegli pamanīt eļļas noplūdi vietā, kur komplektējošā daļa ir uzstādīta.
Darbības traucējumu cēloņi
Nekvalitatīvi auto tehniskie šķidrumi, tādi kā eļļa un degviela, vai mezglu ar kustīgām daļām nolietojums bieži izraisa priekšlaicīgu filtrējošo elementu piesārņošanos. Gaisa filtru atteice var notikt, ja kartera ventilācijas sistēma ir bojāta, kas ļauj tajā iekļūt eļļai. Izstrādājuma plaisas un deformāciju var izraisīt pārmērīgs spiediens, kas var tik radīts uzstādīšanas laikā.
Autodoc.lv: tikai augsti kvalitatīvas autopreces
Filtrus jebkuras automašīnas sistēmai jūs varat iegādāties mūsu interneta veikalā. Mēs piedāvājam milzīgu preču klāstu dažādos cenu segmentos, garantējam katras preces kvalitāti un nodrošinām ātru preču piegādi. Veicot pasūtījumu pie mums, jūs noteikti būsiet apmierināts ar pirkumiem.