Bremžu sistēma auto daļas
Noteikti izvēlēties auto, pretējā gadījumā jūs riskējat iegādāties detaļu, kas neiederas jūsu auto. Lūdzu, ņemiet vērā, ka meklēšanas funkcija nodrošina Jums rezultātus, kas saistīti tikai ar konkrētu automašīnas tipu.
Bremžu sistēma auto rezerves daļas

Bremzes rezerves daļas — Top auto markām
Bremzes: detaļas populārākiem auto modeļiem
Bremžu sistēma rezerves daļas - visa svarīgākā informācija par darbības metodi, montāžu, diagnostiku un kalpošanas laiku
Bremžu sistēma sastāv no vairākām komplektējošām daļām, kas izstrādātas, lai nodrošinātu kontrolētu transportlīdzekļa apstāšanos noteiktā brīdī. To izmanto arī, lai novērstu automašīnas ripošanu, kad autovadītājam tā jānovieto slīpumā.
Bremžu sistēmas uzbūve
Pastāv vairāki bremžu sistēmu veidi. Mūsdienās izplatītākais izkārtojums ir hidrauliskā sistēma ar disku bremzēm. Tās galvenie elementi ir šādi:
- Pedālis - nospiežot to, autovadītājs iedarbina sistēmu.
- Bremžu pastiprinātājs - tas vairākkārtīgi pastiprina pedālim pielikto spēku, lai sistēma darbotos efektīvi.
- Galvenais bremžu cilindrs - tas rada spiedienu, kas nepieciešams daudzu aktivizācijas mehānismu darbībai.
- Šļūtenes un caurules - tās nodrošina darba šķidruma piegādi cilindriem.
- Virzuļi - šķidruma spiediens izspiež tos no cilindriem, un tie piespiež bremžu klučus pret diskiem.
- Suports - to izmanto kā virzuļu un bremžu kluču apvalku. Peldošās detaļās suporta stiprinājums piespiež vienu no bremžu klučiem pie diska.
- Bremžu kluči - tie ir berzes pāru elementi, un tiem ir berzes virsma. Kad autovadītājs nospiež pedāli, tie tiek piespiesti pie bremžu diska. Starp tiem radītais berzes spēks aptur riteņa griešanos.
- Diski - tas ir otrais berzes pāra elements. Tas tiek uzstādīts uz riteņa rumbas un rotē kopā ar to.
Trumuļu bremzēs bremžu loki un riteņu bremžu cilindrs ir uzstādīti trumuļa iekšpusē. Kad pedālis tiek iedarbināts, bremžu šķidruma spiediens izspiež riteņa cilindra virzuļus. Tie pārvar pretestību, ko rada atgriezējatsperes, un piespiež bremžu klučus pie trumuļa iekšējās virsmas.
Stāvbremžu sistēmas ir aprīkotas ar trosi, nevis hidraulisko pievadu.
Ekspluatācijas padomi
- Nomainiet šķidrumu reizi 2–3 gados. Tas absorbē mitrumu caur porām gumijas šļūtenēs. Ar laiku ūdens koncentrācija bremžu šķidrumā paaugstinās, un tā viršanas temperatūra ievērojami samazinās. Ja šķidrums uzvārās, sistēmā parādās gaisa korķi, kas ievērojami samazina tās efektivitāti.
- Nomainiet šļūtenes ik pēc 5 gadiem. Gumija un citi polimēri, no kuriem tie izgatavoti, ir pakļauti nodilumam. Laika gaitā tie zaudē elastību. Tā rezultātā sistēmā radītais augstais spiediens tiek neitralizēts ar pārmērīgu šļūteņu izplešanos. Atlikušais spiediens nav pietiekams, lai virzītu bremžu klučus vai lokus un piespiestu tos pie diska vai trumuļa.
- Regulāri izmēriet bremžu disku un kluču biezumu un, ja nepieciešams, nomainiet tos. Nolietots disks var pat saplaisāt. Bremžu uzlikas nodiluma dēļ nav iespējams sasniegt nepieciešamo berzes līmeni.
- Eļļojiet suporta vadtapas un laiku pa laikam nomainiet blīvējuma elementus. Tādējādi jūs novērsīsiet mezgla ieķīlēšanos un nevienmērīgu bremžu kluču nodilumu.
- Izmantojiet pretčīkstes paplāksnes. Tās palīdzēs izvairīties no čīkstoņas un padarīs bremzēšanu komfortablāku.
Darbības traucējumu pazīmes
Kad iedegas bremžu šķidruma līmeņa signāllampiņa, tas parasti nozīmē, ka bremžu sistēmas komplektējošām daļām ir noplūde. Tādā gadījumā jūs varat pamanīt dzeltenas, dzintara krāsas, rozā, pelēkas, zilas vai violetas peļķes zem transportlīdzekļa pēc tam, kad tas kādu laiku ir nostāvēji, parasti pie riteņiem. Automašīnu var vilkt uz vienu pusi, kas bieži liecina par ieķīlējušos suportu. Līdzīgi simptomi parādās, kad eļļa nokļūst uz bremžu klučiem, savukārt palielināts pedāļa gājiens vai zema pedāļa pretestība parasti liecina par gaisa iekļuvi sistēmā.
Darbības traucējumu cēloņi
Visbiežāk šīs problēmas rodas, ja autovadītājs ignorē savlaicīgu bremžu sistēmas komplektējošo daļu nomaiņu. Piemēram, ieķīlējies suports var izraisīt nevienmērīgu kluču nodilumu un bremžu diska sadalīšanos. Veci blīvējumi un šļūtenes zaudē elastību un plaisā, izraisot sistēmas noplūdi. Nodiluši vadtapu putekļu sargi bieži izraisa netīrumu un mitruma nokļūšanu uz saskares detaļām, izraisot koroziju un ieķīlēšanos. Agresīva braukšana var izraisīt diska deformāciju.
autodoc.lv: tikai augsti kvalitatīvas autopreces
Mūsu interneta veikalā jūs vienmēr varat iegādāties augsti kvalitatīvas bremžu sistēmas komplektējošās daļas par saprātīgām cenām. Mūsu katalogā jūs atradīsiet vadošo ražotāju preces un varēsiet tās par izdevīgi iegādāties.
Bremzes rezerves daļas nomaiņa: Remonta video pamācība
Top 15 vairāk pārdotās no Bremzes sadaļas
Rekomendētas rezerves daļas no Bremžu sistēma sadaļas. Šie ir izpārdošanu hiti. Pērc mūsu vairāk pārdotās daļas vai atklāj citu pievilcīgo piedāvājumu milzīgo izvēli.






