Plus
Izmēģiniet premium kontu
0   preces
#
0,00 €
Lūdzu, pievienojiet preci iepirkumu grozā, lai veiktu pirkumu

Ziemas braukšanas padomi

Pieraksties
UZ MŪSU JAUNUMIEM

Lai saņemtu mūsu jaunākās ziņas un padomus, lūdzu, ievadiet jūsu epasta adresi:

Gada aukstajā laikā autovadītājam ir īpaši jākoncentrē uzmanība. Ja jūs novērsīsiet uzmanību no ceļa vien uz dažām sekundēm, tas var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Mēs pastāstīsim, no kā piesargāties ziemā uz ceļa, un kā izvairīties no nepatikšanām.

5 galvenie draudi uz ziemas ceļa

 1. Apledojums. Riteņu saķere ar ledu ir minimāla. Tikai viena nevērīga kustība - un automašīna jau sāk slīdēt. Turklāt bremzēšanas ceļš uz slidena ceļa ievērojami palielinās.
 2. Svaigs sniegs. Tas slēpj dažādus šķēršļus, kas var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu.
 3. Sniega putra. Bieži vien tā izraisa planēšanu slapjdraņķa apstākļos - parādību, kad starp riepas protektoru un ceļu veidojas netīrumu, sniega un ūdens slānis. Zūdot saskarei ar ceļa virsmu, automašīna kļūst nespējīga bremzēt, uzņemt ātrumu un manevrēt.
 4. Slikta redzamība. Automašīnas stikli bieži aizsvīst un aizsalst sniega, stipra sala un temperatūras svārstību dēļ. Šādos apstākļos nav iespējams redzēt un pienācīgi novērtēt braukšanas situāciju. Turklāt sasnigušā sniega dēļ autovadītājs nespēj identificēt ceļa zīmes.
 5. Zema temperatūra. Stipra sala apstākļos gumija, no kuras izgatavotas riepas, kļūst cietāka. Tas izraisa tās saķeres spēju pasliktināšanos. Riteņu kontakts ar ceļu kļūst mazāk uzticams, savukārt bremzēšanas ceļš ievērojami pieaug.

12 AUTODOC padomi drošai braukšanai ziemā

 1. Pirms aukstā gada laika iestāšanās noteikti nomainiet vasaras riepas ar ziemas riepām. Ziemas riepas ir izgatavotas no īpaša gumijas maisījuma, kas saglabā elastību arī zemā temperatūrā. Turklāt ziemas riepu gumijas maisījums satur daudz silīcija, kas uzlabo saķeri uz slidenas ceļa virsmas. Arī protektora raksts tiek optimizēts saskaņā ar slapja un slidena ceļa īpašībām. Piemēram, daži riepu ražotāji aprīko protektoru ar īpašiem mikro sūkņiem, kas absorbē mitrumu no ledus virsmas.
 2. Pirms sākt braukšanu, jums vajadzētu attīrīt automašīnu no sniega un notīrīt no stikliem ledu. Šim nolūkam tiek izmantoti īpaši skrāpji/sukas, kā arī ķīmiski līdzekļi, kas atbrīvo no ledus. Svarīgi, lai stikli būtu pilnībā atkausēti. Savlaicīgi attīriet riteņu arkas un dubļusargus no iestrēguša sniega un netīrumiem. Sasalstot tie kavē normālu riteņu rotāciju un pasliktina vadāmību, veicot pagriezienus. Pārliecinieties arī, ka neuzsākat kustību, sniegam esot uz transportlīdzekļa jumta: braukšanas laikā tas izkliedējas, nosedzot skatu aizmugurē braucošajam autovadītājam. Turklāt no sniega un ledus ir jātīra arī automašīnas ārējais apgaismojums, tostarp signālgaismas. Tas palīdzēs citiem ceļa satiksmes dalībniekiem identificēt jūsu automašīnu uz ceļa.

 1. Izvairieties no ziemas drēbju nēsāšanas braukšanas laikā. Tās ievērojami kavēs jūsu kustības. Turklāt pārāk masīvas jakas kavē drošu drošības jostas stiprinājumu, kas ceļu satiksmes negadījumā var izraisīt traumas. Izmantojiet klimata kontroles sistēmu, lai noregulētu komfortablu temperatūru automašīnas salonā. Masīvas drēbes vajadzētu nomainīt pret plānu jaku vai vesti.
 2. Ieturiet drošu distanci ar priekšā braucošo transportlīdzekli. Braucot ar nelielu ātrumu satiksmes sastrēgumos, tie var būt vien daži metri, savukārt, braucot pa lielceļu, distance ir jāpalielina. Ideālā gadījumā attālumam starp automašīnām ir jābūt 2 reizes lielākam nekā ātrumam, ar kuru jūs braucat. Piemēram, ja jūsu automašīna pārvietojas ar ātrumu 40 km/h, tas nozīmē, ka starp jums un priekšā braucošo automašīnu ir jābūt 80 metriem.
 3. Pievērsiet uzmanību ceļa zīmēm abās ceļa pusēs. Tas palīdzēs jums orientēties gadījumā, ja jūs nevarat atpazīt ceļa zīmi sasnigušā sniega dēļ.

 1. Paturiet uzmanības lokā arī citu autovadītāju manevrus: viņi var pieļaut kļūdas. Ja pamanāt, ka automašīna, kas atrodas aiz jums, neietur drošu distanci, ļaujiet tai jūs apdzīt, pretējā gadījumā, ja radīsies nepieciešamība bremzēt, jūs to paspēsiet, savukārt, tā - nē.
 2. Izvairieties no specializētu transportlīdzekļu apdzīšanas. Piemēram, sniega tīrītāja automašīna izmet sniegu, kas ievērojami pasliktina redzamību. Apdzīšana šādā gadījumā ir ļoti bīstama: sniega arkla platums bieži vien ir lielāks par pašu auto, un to ir grūti pamanīt.

 1. Ja jūs nevarat uzsākt kustību riteņu buksēšanas dēļ, apstrādājiet riepas ar speciālu izsmidzināmo līdzekli labākai saķerei uz ledus. Tas nodrošinās pārliecinošu kustības uzsākšanu pat ļoti stipra apledojuma gadījumā.
 2. Savlaicīgi bremzējiet pirms luksoforiem un krustojumiem. Šīs vietas ir īpaši bīstamas divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, pastāvīgas bremzēšanas dēļ ceļa virsma pie tiem irslidenāka nekā citās ceļa daļās. Otrkārt, pastāv augsta sadursmes iespējamība ar citu ceļa satiksmes dalībnieku, kurš var pieļaut kļūdu.
 3. Uzņemot paātrinājumu, riteņiem jāstāv taisni, pretējā gadījumā jūs viegli varat zaudēt riteņu saķeri.
 4. Plānojot ziemas brīvdienas, pārliecinieties, ka jūsu bagāža ir pareizi iepakota un droši nofiksēta: ceļu satiksmes negadījuma gadījumā pat nelieli priekšmeti var būt ļoti bīstami trieciena inerces dēļ.
 5. Izkopiet savas manevrēšanas prasmes. Uz slidena ceļa var izmantot sekojošo:
  • Ja automašīna nereaģē uz stūrēšanas komandu, stūres ratu jāatgriež sākotnējā stāvoklī un pēc tam atkal lēnām jāgriež to. Strauja stūres rata pagriešana līdz atdurei ir aizliegta: tas var izraisīt pilnīgu vadāmības zudumu.
  • Lai pareizi ieietu pagriezienā, rīkojieties sekojoši. Lai novērstu priekšējo riteņu slīdēšanu, jums pirms paša manevrēšanas sākuma maksimāli palieliniet slodzi uz tiem. Šim nolūkam jums strauji jāatlaiž akseleratora pedālis un jāpagriež stūri lielā leņķī. Pēc stūrēšanas sākuma nedaudz izspiediet akseleratora pedāli.
  • Lai izietu no slīdēšanas, vadot automašīnu ar aizmugurējo piedziņu, jums jāpagriež stūri slīdēšanas virzienā un pilnībā jāatlaiž akseleratora pedālis. Arī pilnpiedziņas automašīnā stūre jāpagriež slīdēšanas virzienā, tomēr akseleratora pedāli nedrīkst pilnībā atlaist, tikai daļēji. Transportlīdzeklī ar priekšējo piedziņu pagrieziet riteņus vēlamajā kustības virzienā un izspiediet akseleratora pedāli.
  • Ar sajūga pedāli ir iespējams arī vadīt automašīnu. Īss nospiediens uz tā var apstādināt automašīnas griešanos un palīdzēt tai iziet no slīdēšanas. Sniegotā apvidū, kur nav pietiekošas vilces, lai uzsāktu kustību, atslēdzot sajūgu, jūs varat palielināt dzinēja apgriezienu skaitu.
  • Lai nodrošinātu drošu apstāšanos, lieliski noderēs bremzēšana ar pārtraukumiem. Tā sastāv no īsu, strauju un atkārtotu bremzes pedāļa nospiedienu sērijas. Šāda metode ļauj pakāpeniski samazināt automašīnas ātrumu, vienlaikus novēršot riteņu slīdēšanu.
  • Arī vienlaicīga akseleratora un bremzes pedāļa izspiešana priekšējā piedziņas automašīnās ļauj kontrolēt slīdēšanu. Līdzīgus manevrus var veikt, izmantojot stāvbremzes mehānismu.

Secinājums

Ziemas ceļš ir pilns briesmu. Taču tas nenozīmē, ka automašīnai vajadzētu palikt garāžā līdz labākajam laikam. Jūs patiešām izbaudīsit ziemas braukšanu, ja uzmanīgi attieksieties pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, uzturēsiet labā darba kārtībā jūsu automašīnas sistēmas un mezglus, nepārtraukti pilnveidosiet savas braukšanas prasmes un ievērosiet mūsu ieteikumus.

loader Lūdzu uzgaidiet...