1.000.000 auto daļas - atrodi piemērotu rezerves daļu savam auto Piemērs

0 preces
#
Lūdzu, pievienojiet preci iepirkumu grozā, lai veiktu pirkumu
0,00 €

Kā iedarbināt dzinēju aukstā laikā?

Pieraksties
UZ MŪSU JAUNUMIEM

Lai saņemtu mūsu jaunākās ziņas un padomus, lūdzu, ievadiet jūsu epasta adresi:

Daudzi automašīnu īpašnieki, kuri ekspluatē savus transportlīdzekļus apvidū ar skarbām ziemām, pastāvīgi saskaras ar grūtībām, iedarbinot dzinēju gada aukstajā laikā. Neskatoties uz to, ka autoražotāji nepārtraukti strādā, lai uzlabotu sistēmas un tehnoloģijas, kuras ir paredzētas uzticamai dzinēja iedarbināšanai, neatkarīgi no vides apstākļiem, dažkārt gadās, ka dzinēju vispār nevar iedarbināt. Izlasot šo rakstu, jūs uzzināsiet, kāpēc tā notiek, un kā izvairīties no palikšanas bez transportlīdzekļa.

6 faktori, kas ietekmē sekmīgu dzinēju iedarbināšanu īpaši aukstā laikā

 1. Iepriekšēja iesildīšana. Tā ir īpaši svarīga dīzeļdzinējiem, kuru iedarbināšana bez iepriekšējas iesildīšanas zemas temperatūras apstākļos vispār nav iespējama.

Dīzeļdzinēju darbības princips ir balstīts uz degvielas tieksmi uz pašaizdegties. Gaiss, kas ieplūst dzinējā, tiek saspiests, līdz tā temperatūra sasniedz 700-900°C, kas ir nepieciešami, lai aizdedzinātu iesmidzināto degvielu. Tomēr aukstā laikā, saspiežot gaisu, nav iespējams sasniegt šādu temperatūru. Tādēļ dzinējā tiek izmantotas kvēlsveces, lai ātri sasildītu gaisu degkamerā līdz vēlamajām vērtībām. Pat vienas kvēlsveces bojājums var izraisīt dzinēja iedarbināšanas problēmas, tādēļ pirms ziemas sezonas tās ik reizi ir jāpārbauda.

Salīdzinot ar dīzeļdzinējiem, benzīna dzinēji ir mazāk atkarīgi no apkārtējās vides temperatūras, jo tajos degviela tiek aizdedzināta ar dzirkstelēm, kuras rada aizdedzes sveces. Tomēr, ja temperatūra ir zemāka par -24°C, benzīns neiztvaiko; tādēļ homogēnāka gaisa un degvielas maisījuma izveidei automašīnās ar benzīna dzinējiem var izmantot arī priekšsildītāju sistēmas.

 1. Akumulatora stāvoklis. Lai saspiestu gaisu līdz zināmai pakāpei, ir nepieciešams diezgan spēcīgs akumulatora lādiņš. Akumulatora enerģijas ietilpība ir ļoti atkarīga no apkārtējās vides temperatūras: ja akumulatora ietilpību pie +20°C pieņemt par simtprocentīgu, tad -20°C temperatūrā tā samazināsies uz pusi, savukārt -30°C – līdz pat 20% no sākotnējās vērtības. Tādēļ nolietota vai nepietiekošas ietilpīgas akumulatora enerģija nav pietiekama, lai ieslēgtu starteri. Turklāt automašīnās ar dīzeļdzinējiem ziemā nav ieteicamas izmantot akumulatorus ar starta strāvu zem 320 A.
 2. Degvielas īpašības. Degvielas sastāvs nosaka tās iztvaikošanas temperatūru un viskozitāti, tādēļ aukstā laikā tiek izmantota ziemas degviela; tas attiecas gan uz benzīna, gan dīzeļdzinējiem. Ziemas klases benzīns satur ogļūdeņražus ar zemu viršanas temperatūru, kas veicina degvielas un gaisa maisījuma efektīvāku veidošanos un pilnīgu sadegšanu zemā temperatūrā. Ziemas dīzeļdegviela nav pakļauta kristalizācijai un saglabā augstu plūstamību aukstumā. Dīzeļdegvielas sabiezēšanas temperatūru var samazināt, izmantojot īpašas piedevas, kas arī izvada ūdeni no degvielas.
 3. Degvielas padeves sistēmas darbderīgums. Lai veidotos efektīvs degvielas maisījums, ir nepieciešama laba degvielas pulverizācija. Tādēļ savlaicīgi ir jānomaina filtri un jāiztīra iesmidzināšanas sprauslas. Pārliecinieties, ka degvielas tvertne vienmēr ir piepildīta: pustukšā tvertnē daudz ātrāk veidojas kondensāts. Zemā temperatūrā tas var sasalt, izraisot sūkņa bojājumu, degvielas padeves caurules aizsērēšanu un citus bojājumus.
 4. Eļļas viskozitāte. Sabiezējusi smērviela lēnāk pārvietojas pa eļļošanas sistēmas kanāliem. Tas var izraisīt ne vien paātrinātu dzinēja detaļu nodilumu, bet arī augstāku spēka iekārtas slodzi. Lai atvieglotu dzinēja iedarbināšanu, gada aukstajā laikā izmantojiet piemērotas viskozitātes klases eļļu.
 5. Kompresija dzinēja cilindros. Lai nodrošinātu degvielas aizdegšanai nepieciešamo spiedienu, degkamerām jābūt hermētiskām. Kompresijas samazināšanās kādā no cilindriem aukstā laikā padara daudz grūtāku dzinēju iedarbināšanu.

7 AutoDoc ieteikumi, kas palīdzēs jums iedarbināt dzinēju pat stipra sala apstākļos

 1. Atgaisojiet degvielas sistēmu, lai paaugstinātu spiedienu tajā līdz darba līmenim. Šo metodi drīkst izmantot tikai automašīnās, kurās degvielas sūknis sāk strādāt, iedarbinot aizdedzi. Lai atgaisotu sistēmu, pagrieziet aizdedzes atslēgu par divos pagriezieniem, tādējādi aktivizējot degvielas sūkni; pēc dažām sekundēm izslēdziet aizdedzi. Pusminūti pagaidiet un atkārtojiet šīs darbības. Pēc tam mēģiniet iedarbināt dzinēju ar starteri.
 2. Iesildiet akumulatoru. Pēc ilgstošas atrašanās stāvvietā uz vienu minūti ieslēdziet tālās vai tuvās gaismas, vai sildītāja ventilatoru. Pēc īsa iesildīšanas brīža akumulatora ietilpība un ieslēgšanās strāvas intervāls palielināsies. Taču tieši pirms dzinēja iedarbināšanas izslēdziet visas elektroierīces, lai veltīgi netērētu akumulatora enerģiju.
 3. Iesildiet degkameru. Šī metode attiecas tikai uz ar dīzeļdegvielas automašīnām. Ieslēdziet aizdedzi, pagaidiet, kamēr nodziest kvēlsveču indikators, un pēc tam izslēdziet aizdedzi. Atkārtojiet šīs manipulācijas vairākas reizes pēc kārtas. Kvēlsveču darbība ātri iesildīs degkameru līdz nepieciešamajam līmenim.
 4. Pārbaudiet un vajadzības gadījumā notīriet akumulatora spailes. Nepietiekoši uzticamu kontaktu dēļ kontaktu pārejas pretestība elektriskajā ķēdē palielinās, kas samazina izsitienstrāvas jaudu, un dzinēju kļūst neiespējami iedarbināt.
 5. Izspiediet sajūga pedāli līdz atdurei. Šis ieteikums ir derīgs tikai automašīnām ar manuālo pārnesumkārbu. Atvienojot dzinēju no pārnesumkārbas, jūs samazināsiet slodzi uz dzinēju, tādējādi padarot dzinēja iedarbināšanu daudz vieglāku.
 6. Nedarbiniet starteri ilgāk par 10 sekundēm. Pretējā gadījumā var notikt starta iekārtas atteice. Ja dzinējs pēc pirmā mēģinājuma nedarbojas, pēc pāris minūtēm mēģiniet vēlreiz.
 7. Izmantojiet ātras dzinēja iedarbināšanas aerosolus. Tos piedāvā tādi ražotāji kā Liqui Moly, Presto, Mannol un citi uzņēmumi. Šajos aerosolos ir esteri, kas uzliesmo zemākā temperatūrā nekā degviela. Tas nodrošina degvielas aizdegšanos ne vien aukstā laikā, bet arī augsta mitruma apstākļos, zemas akumulatora uzlādes vai nepietiekošas dzirksteles gadījumā. Izmantojot šos produktus, ļoti svarīgi ir precīzi ievērot ražotāja norādījumus: izsmidzinot gaisa ieplūdē pārāk daudz aerosola, var sabojāt dzinēju.

Secinājums. Lai bez grūtībām iedarbinātu dzinēju aukstā laikā, jau iepriekš sagatavojieties gada aukstajam laikam. Šim nolūkam nomainiet vasaras eļļu pret ziemas eļļu, uzstādiet jaunu eļļas filtru, izskalojiet degvielas sistēmu, pārbaudiet elektrolīta blīvumu akumulatorā un, ja nepieciešams, iegādājieties lielākas jaudas akumulatoru. Pārbaudiet arī kvēlsveču vai aizdedzes sveču stāvokli, dzinēja un ar to saistīto sistēmu darbības pareizu. Papildus pārbaudiet ģeneratora siksnas spriegojumu, jo no ģeneratora darbspēja nosaka akumulatora uzlādes efektivitāti. Atcerieties: tikai pienācīga visu automašīnas sistēmu darbība nodrošina uzticamu automašīnas iedarbināšanu, neatkarīgi no laika apstākļiem.

Pērc tiešsaistē ar atlaidi akcijas un īpašos piedāvājumus - TecDoc Inside

Aizliegts kopēt šeit redzamos datus, it īpaši pilno datu bāzi. Stingri aizliegts dublēt datus un datubāzi, kā arī tos izplatīt un/vai uzdot trešajām personām iesaistīties šādās darbībās bez iepriekšējas TecDoc piekrišanas. Jebkāda satura izmantošana veidā, kas nav atļauts ar īpašu pilnvarojumu, ir autortiesību pārkāpums, un to pārkāpēji tiks sodīti.

Klientu apkalpošana ārvalstīs

Klientu apkalpošana Latvijā[email protected]Autodoc.lv - karstā līnija un klientu serviss 

© 2019 www.autodoc.lv: AUTODOC interneta veikals

Jauna, vienkāršota vietnes meklēšana ļaus jums vieglāk atrast nepieciešamo auto daļu. Meklējiet rezerves daļas.

PIEPRASĪJUMA VEIDS Piemērs
Rezerves Daļas Bremžu Diski
Rezerves Daļas + Ražotājs Eļļas Filtrs CHAMPION
Rezerves Daļas + Autoražotājs Aizdedzes Svece MG
Rezerves Daļas + Preces numurs Stikla Tīrītāja Slotiņa E55/B01
Preces numurs 29018
Preces numurs + Ražotājs 39-0087 MAXGEAR
OEN 93196007
OEN + Ražotājs 93196010 KAMOKA
loader Lūdzu uzgaidiet...